Festiwal Matematyki w Kórniku 2023

25 listopada 2023 r. w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Festiwal Matematyki w Kórniku. To druga edycja wydarzenia edukacyjnego organizowanego przez Fundację Zakłady Kórnickie, którego patronem merytorycznym jest nasz wydział. Festiwal odbędzie się w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu OAZA, wstęp wolny.

Festiwal realizowany jest w ramach projektu MuMa, którego głównym założeniem jest powstanie Muzeum Matematyki w Kórniku. W wyniku współpracy na rzecz rozwoju projektu w Bibliotece naszego wydziału prezentowane są obecnie dwa eksponaty – stoły interaktywne, które są dostępne dla czytelników, studentów, pracowników UAM w godzinach otwarcia biblioteki. Pierwsza prezentacja stołów miała miejsce podczas tegorocznej edycji Nocy Naukowców. Więcej informacji na temat projektu, jego założeń, a także relacja z Nocy Naukowców na Wydziale Matematyki i Informatyki znajduje się na stronie inicjatywy.

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie Festiwalu Matematyki w Kórniku oraz na wydarzeniu na Facebooku.

25 listopada 2023 10:00
25 listopada 2023 15:00